Jeśli jesteś właścicielem samochodu, każdego roku stajesz przed poważnym dylematem: zachować lojalność wobec dotychczasowej firmy ubezpieczeniowej czy podpisać umowę z nowym ubezpieczycielem? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna, jeśli uprzednio dokładnie przeanalizujesz dostępne propozycje.

Ubezpieczenie OC to podstawa, jeśli chodzi o polisy komunikacyjne. Każdy kierowca ma obowiązek podpisania umowy z firmą ubezpieczeniową, która – w razie kolizji/wypadku przejmuje odpowiedzialność cywilną i wypłaca świadczenie osobom poszkodowanym.

Wybór OC – kieruj się przede wszystkim ceną

W związku z tym, że zakres polisy OC oraz suma ubezpieczenia są ustawowo określone, podczas wyboru oferty możesz kierować się wyłącznie ceną. Im mniej zapłacisz, tym lepiej. Tym bardziej że świadczenie i tak dociera do osób poszkodowanych. Nie musisz więc zastanawiać się nad sprawnością działania ubezpieczyciela przy likwidacji szkody.

To, że zakres i suma ubezpieczenia są identyczne, nie oznacza jednakowych kosztów. Każda firma ubezpieczeniowa sama ustala politykę cenową, określając czynniki ryzyka względem konkretnego kierowcy. Do stawki bazowej może dodać zniżki lub zwyżki, obniżając/podwyższając w ten sposób sumę składki na ubezpieczenie OC.

Wybór AC – najważniejszy zakres ochrony

O ile wybór ubezpieczenia OC sprowadza się do porównania najtańszych ofert, sprawa komplikuje się w kwestii autocasco. Jest to ubezpieczenie, które ma zapewniać ochronę twojemu pojazdowi, a więc jego wybór nie może być przypadkowy.

Jeśli wybierzesz najtańsze AC, z pewnością nie możesz liczyć na pełny zakres ochrony ubezpieczeniowej. O ile może ono obejmować np. wypłatę świadczenia w razie uszkodzenia pojazdu na skutek kolizji, tak nie będzie obejmowało np. aktów wandalizmu czy strat z wnętrza samochodu.

Przed wyborem konkretnej oferty musisz przede wszystkim określić zakres ochrony ubezpieczeniowej, uwzględniając swoje potrzeby i oczekiwania. Warto wziąć pod uwagę również renomę ubezpieczyciela (przede wszystkim w kwestii sprawności likwidacji szkód). Dopiero potem, mając wybranych kilka zbliżonych propozycji, możesz sugerować się wysokością składki.

A może NNW?

Kierowcy, którzy często i dużo podróżują – także z pasażerami, powinni pomyśleć o wykupieniu polisy NNW. Jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, dzięki któremu można uzyskać świadczenie w razie uszczerbku na zdrowiu wywołanego kolizją drogową/wypadkiem. Świadczenie otrzymuje nie tylko sam kierowca, ale również podróżujący pasażerowie.

Skontaktuj się z nami, dobierzemy ubezpieczenie które spełni Twoje wymagania.

Zadzwoń 604 407 094, lub przyjdź osobiście do naszego biura ul. Kościuszki 43/2, Garwolin.